Jaglany sernik na zimno z jagodami

Udostępnij w social mediach:

Albo po prostu skopiuj i prześlij ten link

Składniki

150g Migdały
100g Suszone daktyle
110g Płatki owsiane górskie 11 łyżek stołowych
200g Kasza jaglana, sucha
102g Miód pszczeli 4,5 łyżek stołowych
12g Sok z cytryny sok z całej cytryny
70g Orzechy nerkowca
130g Jagody 1 szklanka

Wart. odżywcza / 100g

514
Energia
13g
Białko
72g
Węgl.
22g
Tłuszcze
8g
Błonnik

Jaglany sernik na zimno z jagodami

Cechy:
    Kuchnia:

      Przepyszny jaglany sernik z jagodami na słodkim spodzie. Można zastąpić go zwykłym, kruchym ciastem lub zupełnie go pominąć. Zamiast jagód użyjcie dowolnych, sezonowych owoców.

      • 40 minut
      • Porcje 6
      • Średni

      Sposób przygotowania:

      SPÓD:

      KROK 1: Daktyle namocz we wrzątku przez kilka minut, a migdały zmiel na wióry za pomocą młynka lub melaksera wraz z płatkami owsianymi.

      KROK 2: Namoczone daktyle zmiksuj na gładką pastę i połącz z mąką migdałowo-owsianą (ewentualnie dodaj odrobinę wody, aby masa się skleiła). Na wyłożoną blaszkę folią spożywczą wyłóż masę na spód i ugnieć palcami. Odłóż do lodówki do schłodzenia.

      MASA:

      KROK 1: Kaszę jaglaną przepłucz, następnie zalej niecałymi 4 szklankami wody i gotuj na wolnym ogniu pod przykryciem przez około 20 minut, aż kasza wchłonie całą wodę i mocno się rozklei.

      KROK 2: Około 2 łyżki kaszy jaglanej dodaj do namoczonych nerkowców i mocno je zblenduj na gładką masę, następnie dodaj do pozostałej kaszy i zblenduj wszystko na gładką masę dodając miód (stopniowo) oraz sok z cytryny.

      KROK 3: 2/3 masy wylej na schłodzony wcześniej spód i odstaw do ostygnięcia w chłodne miejsce. Resztę jaglanej masy zmiksuj z opłukanymi jagodami (lub wyjętymi z syropu) i rozlej ponownie na lekko zastygniętą białą masę.

      *Sernik odłóż od ostygnięcia najlepiej na całą noc do lodówki.

      Smacznego!

      (Odwiedzony 10 789 razy, 2 wizyt dzisiaj)
      poprzedni
      Bananowa zapiekanka z kokosową nutą
      następny
      Koktajl malinowy z quinoa i masłem orzechowym

      12 Comments Ukryj Komentarze

      Zdjecie chyba nie odpowiada do konca przepisowi – nie dosc, ze masa jest snieznobiala to wierzch polany jest samymi jagodami, bez dodatku masy jaglanej.

      Właśnie tak wierzch powinien wyglądać. Dodatek kaszy jaglanej jest minimalny, przez co nie widać, by się bardzo „rozcieńczyła”. Pana wersja może się różnić, ze względu na inne dodane proporcje miar domowych.

      Pozdrawiam serdecznie 🙂

      Dzień dobry, bez nerkowców w tym przepisie nie będzie tak łatwo. Najlepiej będzie zwiększyć ilość kaszy w tym przepisie i zamiast nerkowców dodać zmielone migdały, czy też orzechy włoskie.

      Pozdrawiam 🙂

      Witam, czy ten deser nadaje się dla osoby odchudzającej się? Próbuje przejść na zdrowy styl życia ale niestety, czasem bardzo chce mi się coś slodkiego, ile kcal ma cały sernik a ile 1 porcja średnia 🙂 dziękuje za odpowiedz

      Deser ten nie będzie nadawał się dla osoby, która właśnie się odchudza. W 100g zawiera dosyć sporo, bo aż 353 kcal. 1 porcja sernika to średnio 145g, wszystko zależy od hojności gospodarza 😛 Jednakże póki jesteśmy na redukcji, polecam rezygnację ze słodkości. Można natomiast przerzucić się na owoce, jako źródło cukrów prostych w takiej diecie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

      Witam. Zrobiłam ten sernik wczoraj i niestety nie wyszedł. Robiłam wszystko po kolei wg przepisu. Całą noc stał w lodówce. Rano zaglądam a jaglanka płynna. Wcale nie zgęstniała. Nie wiem co źle zrobiłam. Może ktoś mnie oświeci 🙁 Strasznie byłam napalona na kulinarne eksperymenty wegańskie. Ale bardzo się zniechęciłam 🙁 Wydałam kupę kasy na składniki i wszystko chyba pójdzie do kosza… 🙁 Ciekawa też jestem jak uzyskano tą śnieżnobiałą biel „serka” na zdjęciu. Bo jaglanka z miodem biała nie jest…

      Powiem szczerze, że jestem zaskoczona że przepis się nie udał. Być może jaglanka była zbyt płynna ze względu na to, że zbyt słabo odsączyła Pani kaszę? Proszę się nie zniechęcać, przepisy wegetariańskie są nieco bardziej wymagające niż te tradycyjne. To normalne, że pierwsze eksperymenty tego typu mogą sprawiać trochę trudności, lecz z każdą kolejną próbą wychodzi coraz lepiej 🙂

      Też jestem zaskoczona i zła. Tylko jak jaglanka mogła być zbyt płynna skoro kierowałam się proporcjami z przepisu i ściśle się go trzymałam?! 🙁 Dałam do niej tyle wody ile zaleca przepis.

      I bardzo nurtuje mnie pytanie: w jaki sposób Pani prowadząca tego bloga uzyskała śnieżnobiały serek?

      Dodaj Komentarz